Сечокам'яна хвороба та сечові діатези

В урології сечокам'яна хвороба зустрічається досить часто. Нею страждає близько 10% населення. За прогнозами сучасної медицини в найближчі роки число випадків цього захворювання збільшиться на 10-15% у зв'язку з загальним потеплінням клімату на планеті, а також - змінами в способі життя та в манері харчування людей.
Сечокам'яна хвороба становить 30-45% всіх урологічних захворювань і тільки 22-27% хворих піддаються оперативному лікуванню. Консервативна терапія при уролітіазі є домінуюча. Серед доступних і популярних методів лікування цього захворювання гідно займає курортне лікування в Трускавці. Успіх лікування багато в чому залежить від правильного добору хворих.
Показання до лікування на курорті: сечокам'яна хвороба в стадії ремісії; каміння в нирках, верхніх і нижніх сечових шляхах, розміри, форма і положення яких дозволяють сподіватися на їх спонтанне відходження; сечокам'яна хвороба з відходженням конкрементів (хронічне каменевиділення); стан після низхідного або висхідного літолізу, екстракорпоральної нефролітотрипсії, хірургічного або інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів через 1-2 місяці після втручання; камені в аномалійних нирках без різкого порушення пасажу сечі; стан після нефротомії з приводу уролітіазу через 4-5 місяці. Сечові діатези (сечокислий, оксалуричнй, фосфатуричний, змішаний).
Протипоказання до курортного лікування: сечокам'яна хвороба, що поєднується з обструктивними уропатіями вродженого або набутого характеру (гідронефроз, інфравезикальна обструкція, стриктури сечоводу або уретри, аденома простати 2 і 3 ст. Та ін.); уролітіаз, ускладнений хронічною нирковою недостатністю 2-4 стадії; камені в єдиній нирці; сечокам'яна хвороба з частими нападами ниркової коліки і макрогематурією.
Перші згадки про успішне лікування сечокам'яної хвороби у Трускавці відносяться до початку 20 ст. Вчені повідомляють, що завдяки інтенсивному підвищенню діурезу, зниження відносної щільності сечі, поліпшення азот-видільної функції нирок, відбувається очищення організму від продуктів обміну, кристалів (піску) і конкрементів (каменів).
Серед різноманітних причин розвитку сечокислого нефролітіазу основне значення мають порушення пуринового обміну, гіподинамія і зневоднення. Формування уратних каменів сприяє різко кисла реакція сечі і її висока відносна щільність. У складному комплексі зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на утворення каменів, важлива роль належить активності гіалуронідази в сечі - ферменту, що виробляється клітинами дистальних канальців нирки. Цей фермент виконує важливу біологічно активну роль, пов'язану зі зміною проникності тканин, ступенем їх гідратації, транспортом води і різних іонів. Активність цього ферменту в сечі страждають уролітіазом, підвищена, особливо при рецидивуючому перебігу захворювання. Курортне лікування в Трускавці сприяє зниженню активності гіалуронідази в сечі, що підвищує її анти літогенна властивості.
Останнім часом широко використовують методи ендоскопічного хірургічного лікування урологічних захворювань. Кількість хворих після застосування екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії, транскутальної контактної нефролітотрипсії збільшується з кожним роком. Після дистанційної літотрипсії більшість каменів мають вигляд шматочків в діаметрі близько 3-4 мм. І тільки 18% хворих виписують без залишків каменю. Необхідність подальшого питного лікування на курорті Трускавець доводиться тим, що після подібних втручань, відходження фрагментів конкрементів і піску в 80,5% випадків триває до трьох місяців і більше, часто супроводжується нападами ниркової коліки і загострення вторинного пієлонефриту. Необхідно пиття лікувальної води з сечогінною дією - «Нафтуся» і активними руховими вправами в післяопераційний період.
Про методи лікування хворих з коралоподібними каміннями, українських і зарубіжних вчених досить суперечливі. Одні автори пропонують видалення кораловидних каменів шляхом оперативного втручання, інші є прихильниками комплексного консервативного лікування, включаючи санаторно-курортне лікування в Трускавці. Лікування таких хворих на курорті досить ефективно. У більшості хворих покращилося самопочуття, зменшився біль, покращився клітинний склад сечі, зменшилася мікробне число і повністю зникла бактеріурія, а у подальшому - зменшилася кількість випадків загострень пієлонефриту.
Одним з основних показників ефективності курортного лікування хворих на сечокам'яну хворобу є самостійне відходження каменю. Існує певна залежність частоти відходження каменів від терміну лікування. На 1-му тижні перебування на курорті камені відходять у 3%, на 2-й - у 8%, на 3-й - у 5% хворих. Після курортного лікування, в період післядії лікуванням «Нафтусею» (1-2 місяці), випадки відходження каменів становлять до 68,5%.
Направляти на курортне лікування хворих з великими інфікованими каменями недоцільно, так як в таких випадках камінь не зменшується в розмірах і не відходить, а супутній запальний процес прогресує. Таким хворим необхідно хірургічне лікування.

Гірськолижний курорт Буковиця

Багато людей, які відвідують бальнеологічний курорт Трускавець в зимовий період, цікавляться гірськолижним відпочинком. Вони не жаліють ні часу, ні зусиль, щоб поїхати в Славське або Буковель. Активний відпочинок в Карпатах приносить багато чудових вражень і приємних спогадів.
2016 рік став роком нових можливостей для любителів зимових видів спорту. В м. Бориславі, що знаходиться на віддалі 5 км. від м. Трускавця, було відкрито новий сучасний гірськолижний курорт «Буковиця». Назва «Буковиця» виникла за аналогією до гори, на якій він базується.

Czytaj więcej: Гірськолижний курорт Буковиця

Хронічне ураження передміхурової залози

Хронічне ураження передміхурової залози (простати) є одним із найбільш поширених захворювань у чоловіків.  До його виникнення схильні чоловіки найбільш працездатного і репродуктивного віку – 30-45 років. Однак останнім часом вік хворих на простатит водночас і збільшився (до 50 років і старше), і помолодшав (до 25 років). Згідно даних ряду спеціалістів дермато-венерологів і урологів хронічним простатитом страждають від 30 до 58 % чоловіків.

Czytaj więcej: Хронічне ураження передміхурової залози

Зоопарк Лімпопо

Напевно, більшість людей, проїжджаючи через селище Меденичі, що поблизу курорту Трускавець, звертали увагу на вказівник та залізну арку з написом «Зоопарк». Це слово викликає зацікавленість у дітей та дорослих. В них виникає думка: «Треба піти подивитися!» І таки варто це зробити. Меденицький зоопарк, що носить таку ж назву, як велика африканська річка - «Лімпопо», має чим здивувати відвідувачів.

Czytaj więcej: Зоопарк Лімпопо

Лікування хворих цукровим діабетом в Трускавці

Цукровий діабет , швидко прогресуюче захворювання, набуло в останні десятиліття епідеміологічного характеру по поширенню в цілому світі. Кількість пацієнтів, які страждають на цукровий діабет , у світі прогресивно збільшується. За оцінкою експертів ВООЗ, до 2015 року в світі прогнозується приріст числа хворих, що страждають на цукровий діабет , до 300 млн. чоловік. За даними Американської діабетологічної асоціації, щорічно виявляється 800 000 нових випадків захворювання ЦД, переважна більшість яких - пацієнти з цукровим діабетом 2 типу.

Czytaj więcej: Лікування хворих цукровим діабетом в Трускавці

Дельфінотерапія

Перші згадки тісної дружби людини і дельфіна сягає глибокої давнини. Так Греки називали дельфінів "священними" і створили образ божка Аполлона на горі Парнас в Дельфах, в формі дельфіна. Вбивство дельфіна в Древній Греції вважалося важким злочином і каралося смертю.
Перші наукові дослідження взаємодії людини і дельфіна розпочалися в США в 70х роках 20 століття. Було відзначено надзвичайно позитивний вплив на психоемоційний стан, при перебуванні дітей з дельфінами. Практичне застосування в лікуванні і реабілітації дітей вперше розпочали в Німеччині місті Нюрнберзі.

Czytaj więcej: Дельфінотерапія

Гідроколонотерапія

В даний час інтенсивно відроджуються природні , фізичні методи впливу на організм , оскільки лікування ліками «хімією» не приносить бажаного ефекту у зв'язку з багатьма « побічними діями» , в кінцевому результаті , вкрай негативно позначаються на загальному стані здоров'я людини.
До таких унікальних фізичних методів лікування відноситься гідроколонотерапія .

Czytaj więcej: Гідроколонотерапія

Джерело №1

Бальнеологічне багатство Трускавця не обмежується тільки одною «Нафтусею». Широкого застосування в лікуванні набула ще одна мінеральна вода джерела №1 «Марія».
Джерело№1 «Марія» знаходиться в західній частині Курортної балки. Джерело по складу хлоридно-сульфатно-гідрокарбонатно натрієво-магнієве з мінералізацією від 2,68 до 8,62 г/л з кремнекислотою і залізом. Джерело експлуатується з 1833 року. На даний час використовується вода свердловини 7-К, яка за фізико-хімічними і лікувальними властивостями аналогічна воді джерела №1.

Czytaj więcej: Джерело №1

СПА процедури

Багато різноманітних оздоровчих центрів та готелів мають свої « СПА» - центри. Існує ціла індустрія «СПА » послуг які пропонують відвідувачам різні гідропроцедури . У Бельгії функціонує відомий курорт Спа , який славиться своїми лікувальними джерелами. З часом слово стало прозивним і почало вживатися для назви різних водних процедур.
Існує ще одна теорія походження слова «СПА » , латиницею «SPA » від абревіатури « santis per aquam » , що в свою чергу перекладається як «оздоровлення водою» або «до здоров'я через воду». Проте цей термін був підхоплений маркетологами , і на протязі останнього десятиліття став широко використовуватися .

Czytaj więcej: СПА процедури

Нафтуся

В Трускавці поширені досить різноманітні типи підземних мінеральних (лікувальних) вод, їх застосовують як для внутрішнього вживання , так і для зовнішніх методів лікування. Це «питний» курорт, лікування на якому здійснюється головним чином за допомогою вживання мінеральних вод. Головною лікувальною водою курорту Трускавець являється відома мінеральна вода джерела «Нафтуся» №1.

Czytaj więcej: Нафтуся

Skype call

Konsultacja lekarza

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

+38 (03247) 7-30-70 (sprzedaż turnusów)
+38 (03247) 6-61-86 (recepcja – na okrągło)
+38 (067) 777-47-25   
+38 (050) 777-47-53 

+38 (03247) 5-13-34 (poczekalnia)

Sanatorium „Szachtar”
Ul. S. Bandery 44
Truskawiec, woj. Lwowskie
82200 Ukraina

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(poczekalnia)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - (sprzedaż turnusów)

http://san-shahtar.ru/

Mapa dojazdu