СПА процедури

Багато різноманітних оздоровчих центрів та готелів мають свої « СПА» - центри. Існує ціла індустрія «СПА » послуг які пропонують відвідувачам різні гідропроцедури . У Бельгії функціонує відомий курорт Спа , який славиться своїми лікувальними джерелами. З часом слово стало прозивним і почало вживатися для назви різних водних процедур.
Існує ще одна теорія походження слова «СПА » , латиницею «SPA » від абревіатури « santis per aquam » , що в свою чергу перекладається як «оздоровлення водою» або «до здоров'я через воду». Проте цей термін був підхоплений маркетологами , і на протязі останнього десятиліття став широко використовуватися .

В Україні розташований найбільш відомий курорт Трускавець, який здавна називався бальнеокурорт, але все частіше ми зустрічаємо словосполучення «СПА» курорт. А зараз ми більш детально розберемо , що це за методи лікування.
«SPA » - метод фізичного впливу на організм людини води. Синоніми «СПА » є гідротерапія , водолікування , бальнеотерапія .
Водолікування – лікувальне застосування води. Поділяється на гідротерапію і бальнеотерапію.
Гідротерапія – лікувальне використання прісної води. Прісна вода (водопровідна, річкова , озерна) з лікувальною метою використовується у виді обливань, обтирань, душів і ванн (часткових для кінцівок і загальних). У прісну воду часто додають різні ароматичні речовини (хвойний, валер’яновий екстракт та ін.), а також засоби для покращення кровообігу (скипидар, гірчиця). Гідротерапія сприяє кровопостачанню тканин і окислювально – відновним процесам у них, виділенню продуктів патологічного обміну і розпаду тканин (так звані «шлаки»), зменшенню набряків, ліквідація застійних явищ у тканинах і органах. Особливості дії гідротерапії дозволяють ефективно використовувати даний метод для профілактики, лікування і реабілітації різних захворювань.
Бальнеотерапія – лікувальне використання мінеральних вод, як для зовнішнього так і внутрішнього застосування.
Мінеральні води використовуються у вигляді ванн, купань в басейнах , душів , різних зрошень і промивань , інгаляції , а також питного лікування . Основу бальнеотерапії складають мінеральні лікувальні купелі , для яких використовують природну воду мінеральних джерел , солоних озер , лиманів або штучно приготовленої мінеральної води , а також термальні води (підземні води з температурою 20 ° С. , і вище). Механізм дії ванн з мінеральної води визначається температурним , хімічних і механічних компонентами , але , перш за все , специфічним хімічним впливом розчинених у воді газів і солей. Останні , подразнюючи рецептори шкіри , надають місцеву , а потім і загальну ( на шкірні судини , потові , сальні залози) рефлекторну дію .
Для зовнішнього застосування найчастіше використовуються хлоридно-натрієві .
Мінеральні води курорту Трускавець використовують не тільки для питного лікування , але і для приготування лікувальних ванн. Для цих цілей застосовуються води джерел № 8 ( « Еммануїл » ) , № 9 ( «Анна» ) , № 10 ( «Катерина» ) і вода свердловини № 5- РГ. Це високомінералізовані води з невеликим вмістом сірководню. Ванни надають як місцеву , так і загальну дію на організм людини і в тому числі впливають на функцію нирок і сечовивідних шляхів. Вони стимулюють обмінні процеси, покращують кровообіг , через шкірні рецептори сприятливо діють на нервову систему.
Лікувальні ефекти: аналгетичний , судинорозширювальний , метаболічний , імуностимулюючий , протизапальний , секреторний та коагулокоррегірующій .
Показання: захворювання серцево - судинної системи ( нейроциркуляторна дистонія за кардіальним і гіпертонічним типами, гіпертонічна хвороба I - II ст. , Ревматичні вади серця , початкові явища атеросклерозу , хронічна венозна недостатність , варикозна хвороба , хвороба Рейно ) . Захворювання опорно - рухового апарату (ревматичний і інфекційно - алергійний поліартрити, пошкодження зв'язок , сухожиль і кісток , деформуючий остеоартроз , міжхребцеві кили) . Захворювання та наслідки пошкоджень периферичної нервової системи ( плексит , радикуліт ) . Хронічні запальні захворювання жіночих статевих органів , захворювання шкіри (псоріаз , нейродерміт , склеродермія ) . Хронічний пієлонефрит поза загостренням , хронічний гастродуоденіти , холецистит , панкреатит , гіпотиреоз , ожиріння I - II стадії , подагра , вібраційна хвороба .
Протипоказання: всі захворювання серцево - судинної системи , що супроводжуються порушенням кровообігу вище I стадії , вегетативні полінейропатії , тромбофлебіт у початковій стадії , хронічна ниркова недостатність II - III стадії .
Ванни призначають через день тривалістю 8 - 10 хвилин з температурою 36 - 37 градусів С. На курс лікування 8-10 процедур. Повторний курс можна проводити через 3-4 місяці.

Skype Дзвінок

Консультація лікаря

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти

+38 (03247) 7-30-70 (реалізація путівок)
+38 (03247) 6-61-86 (реєстратура - цілодобово)
+38 (067) 777-47-25   
+38 (050) 777-47-53 
+38 (03247) 5-13-34 (приймальня директора)

Санаторій Шахтар
вул. С. Бандери 44
м.Трускавець, Львівська обл.
82200 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - (реалізація путівок)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - (приймальня)

http://san-shahtar.ru/

Як до нас добратись